Deklaracja dostępności

Deklaracja Dostępności

Wstęp
Lokalna Grupa Działania – Fundusz Biebrzański  zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej
www.biebrza-leader.pl (nie dotyczy stron archiwalnych).
Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 2016-06-06
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-06-22.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • część plików w fomacie PDF oraz WORD nie jest dostępna cyfrowo,
  • brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów (będą sukcesywnie uzupełniane),
  • wiele zdjęć, obrazów, grafik i innych informacji nietekstowych nie posiada odpowiedniej alternatywnej wersji tekstowej (będą sukcesywnie uzupełniane).
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-08-29.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem e-mail 
sekretariat@biebrza-leader.pl . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 85 712 83 07. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Lokalna Grupa Działania – Fundusz Biebrzański powinna zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, Lokalna Grupa Działania - Fundusz Biebrzański niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, Lokalna Grupa Działania – Fundusz Biebrzański może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich (Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich al. Solidarności 77 00-090 Warszawa, e-mail:
biurorzecznika@brpo.gov.pl, tel. 800 676 676).
Link do strony internetowej:  
Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Biuro Lokalnej Grupy Działania – Fundusz Biebrzański znajduje się w budynku dwukondygnacyjnym przy Placu Kościuszki 21 w Suchowoli.
Parking ogólnodostępny zlokalizowany jest od strony północnej budynku przy ul. Konst. 3 Maja. Nie ma wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. W przypadku braku miejsc na parkingu istnieje możliwość zaparkowania naprzeciwko wejścia do biura wzdłuż chodnika przy ulicy.
Do budynku jest jedno wejście od ul. Pl. Kościuszki, do którego prowadzą schody z sześcioma stopniami, przy których zamontowane są poręcze. W budynku brak windy. Przed głównym wejściem znajduje się tablica informacyjna z numerem telefonu, która umożliwia powiadomienie pracownika biura  o konieczności udzielenia wszelkiej pomocy osobie niepełnosprawnej.
Biuro składa się z trzech pomieszczeń, w tym głównego pomieszczenia na parterze gdzie przyjmowani są interesanci. Biuro jest oświetlone, posiada okna. Biuro na parterze nie posiada przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków. Na parterze biura znajduje się toaleta, która nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Na I piętrze znajduje się sala konferencyjna do której prowadzą schody.  Biuro nie jest wyposażone w pętle indukcyjne i domofon. W biurze  nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Każda osoba ze szczególnymi potrzebami w rozumieniu dostępności architektonicznej ma zapewnione wsparcie pracownika biura LGD. Osoba niepełnosprawna ma prawo wstępu do budynku z psem asystującym bądź z psem przewodnikiem. W celu zapewnienia prawidłowej obsługi interesantów ze szczególnymi potrzebami stopniowo planujemy kolejne usprawnienia.

 
 

Top